HABERLER

TÜRKÇİMENTO VE YÜF Genel Kurulları Gerçekleşti

28 Nisan 2023

Çimento sektörünün çatı örgütü TÜRKÇİMENTO, 2022 Faaliyet Yılı 65’inci Genel Kurulu 25 Nisan’da Ankara’da, TÜRKÇİMENTO’nun üyesi bulunduğu Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF)’ün de Genel Kurulu 27 Nisan tarihinde İstanbul’da düzenlendi. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, YÜF Genel Kurulu’nda yeniden Başkan seçildi.

Her iki toplantıda da depremin ilk gününden itibaren gerek enkazdan kurtarma faaliyetlerinde gerek gıda tıbbi malzemeler gibi her türlü ihtiyaç konusunda sektörlerimizin azami desteği sağlamaya çalıştığını belirten Yücelik, bu süreçte yapılanları şöyle aktardı:

“Kaybettiğimiz canlar için üzüntümüzün tarifi yok. Telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşadığımız bu deprem felaketinin hemen ardından, tüm üye fabrikalarımızla ve kendi içimizde başlattığımız seferberlikle birlikte, gerek gıda, su, battaniye, ısıtıcı ve diğer temel ihtiyaçlar olsun gerekse makine, ekipman ve eğitimli insan gücü olsun, yardımlarımızı bölgeye sevk ettik. Günlük ihtiyaçların yanı sıra; Birlik olarak Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) ile iş birliği içerisinde bölgede konteyner kent uygulaması planımızı hayata geçirdik ve konteynerlerimizi bölgeye ulaştırdık. Depremde zarar görerek hizmet veremez hale gelen Hatay Havalimanı için de sektör olarak büyük bir seferberlik örneği sergiledik. Çimko, Limak Çimento ve Oyak Çimento, hasar gören Hatay Havalimanı’nın onarım işlerinde kullanılan beton temini için büyük bir iş birliği ağı kurdu. Bölgede hasar gören ve tahliye yardım işlemlerinden dolayı araç yoğunluğu yüksek erişim yolları ile yine hasar gören agrega, beton tesisleri ve iş ekipmanları koşulları altında imkanlarını birleştiren üyelerimiz, onarımı üstlenen yüklenici firmaya kesintisiz ürün ve hizmet ulaştırdı.”