HABERLER

TÜRKÇİMENTO'dan Paris İklim Anlaşması Açıklaması

07 Ekim 2021

TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik ''Artık Türkiye için yeni bir dönem başladığını söyleyebiliriz. Geleceğimiz için atılan tüm bu adımda emeği geçen herkese teşekkürler. Bu kararın vatana ve millete hayırlı olmasını dilerim."

Küresel ısınmanın en büyük nedeni olarak gösterilen karbon salınım oranlarını düşürmeye yönelik taahhütleri içeren Paris İklim Anlaşması'na ilişkin kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildi ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi üzerine bir açıklamada bulunan TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, Türkiye için yeni bir dönem başladığını ifade etti.

Yücelik, ''Yeşil dönüşüm için önemli bir adım olarak görülen Paris İklim Anlaşması'nın kabulü, iş dünyasında da bir dönüşüm başlatacak ve düşük karbonlu üretim daha fazla gündemimizde olacak'' diyerek, kararın uluslararası rekabet koşullarında avantaja dönüşebileceğinin de altını çizdi.

İklim değişikliğinin yarattığı olumsuz etkileri en aza indirmek ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken Yücelik, ''Artık Türkiye için yeni bir dönem başladığını söyleyebiliriz. Geleceğimiz için atılan tüm bu adımda emeği geçen herkese teşekkürler. Bu kararın vatana ve millete hayırlı olmasını dilerim" dedi.