HABERLER

TÇMB Vizyon Sohbetleri

02 Temmuz 2020

Pandemi sürecinde uzaktan çalışma sistemine geçilmesiyle TÇMB olarak webinar serisine başlandı. İlki Nisan ayında “Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” konusunda düzenlenen ve Prof. Dr. Murat Bilgili’nin konuk olduğu webinar serisinde ikinci konuk Mc Kinsey firması oldu. “COVID-19'un Global Ekonomiye ve Çimento Sektörüne Etkisi” başlığında düzenlenen webinarda pandemi sürecinin sektöre etkileri, güncel ekonomik durum ve gelecek senaryoları paylaşıldı.  

Vizyon sohbetleri kapsamında bir diğer konuk ise Gani Müjde oldu. Bu süreçte toplum olarak mizaha daha çok ihtiyaç duyduğumuz gerekçesiyle yola çıkılarak “Gülmesini Bilmeyen Dükkan Açmasın” konu başlığında Gani Müjde gündem dışı ve hayata dair konuları mizahi yönüyle değerlendirdi ve katılımcıların gündemden bir nebze olsun uzaklaşarak eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı.  

Yine Mayıs ayında TÇMB Vizyon sohbetleri bu kez Serdar Kuzuloğlu ile “Korona Virüs Sonrası Dünya” başlığında sektörü bir araya getirdi. Pandemi sonrası dönemde şirket yapılanmaları, sektörlerin durumu, pazar trendlerindeki farklılaşmalar gibi konularda sunum yapan Kuzuloğlu, önümüzdeki süreçte değişecek müşteri alışkanlıklarına da ayrıca değindi.  Çocuk kitabı yazar ve çizeri Gül Çetin moderatörlüğünde 5 Haziran Dünya Çevre Günü için özel olarak çalışan çocuklarıyla “Çocuklarla Geri Dönüşen Sanat” başlıklı webinarla bir araya gelindi. Çevre Günü temasıyla atık eşyalardan figürler tasarlayan çocuklar, aynı zamanda moderatör tarafından hazırlanan çevre temalı sorulara yanıtlar verdiler.  

TÇMB Vizyon Sohbetlerinin son oturumu 30 Haziran’da “COVID-19 Etkisinde Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sisteminde 4. Faza Geçiş” başlığında düzenlendi. Boston Consulting Group tarafından yapılan sunumda güncel COVID vaka sayıları ve pandeminin ETS faz 4 konusuna etkileri katılımcılarla paylaşıldı.