HABERLER

Beton Yollar Semineri

07 Ekim 2020

Birliğimizin beton yollar ve avantajları konusunda farkındalık yaratmak amacı ile düzenlediği seminerlerin bir yenisi ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için yaz stajı programları 06 Ağustos 2020 tarihinde çevrim içi olarak 150 kişinin katılımı ile düzenlendi.
 
Moderatörlüğünü ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Özgür Yaman’ın yaptığı seminerde beton yolların neden tercih edilmesi gerektiği, beton yol yaşam döngüsü maliyet analizi, SSB yolların kalınlık tasarımı ve teknik şartnamesi, SSB ve BSK yollar teknik ve ekonomik analizi ile Doğu Karadeniz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SSB uygulamaları üzerine sunumlar gerçekleştirildi.  

Sunumları gerçekleştirmiş olan TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Can Baran Aktaş, TÇMB Teknik Danışmanı Barış Akbelen, KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Muhammet Vefa Akpınar, Yalova Üniversitesi Ulaştırma Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Yavuz Abut ve seminer moderatörü Prof.Dr. Özgür Yaman katılımı ile gerçekleştirilen kapanış panelinde ise öğrencilerin soruları cevaplandı.