BASIN BÜLTENLERİ

TÜRKÇİMENTO BAŞKANI FATİH YÜCELİK YAPI ÜRÜNLERİ ÜRETİCİLERİ FEDERASYONU (YÜF) BAŞKANI OLDU

07 Mayıs 2021

TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) Başkanlığı’na seçildi. Yeni Başkan Yücelik, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pandemi süreci reel sektörü ciddi şekilde etkiledi. Bu zorlu koşullar altında ülke ekonomimize katkı sunmak için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Agrega, Katkı, Kireç, Çimento, Hazır Beton, ve Prefabrik sektöründeki üreticileri bir üst çatı olarak bir araya getiren YÜF’ün yeni Başkanı Fatih Yücelik; geçtiğimiz günlerde de oybirliğiyle TOBB Türkiye Çimento ve Çimento Ürünleri Meclis Başkanlığı görevine getirilmişti.

YÜF’ün yeni Başkanı Fatih Yücelik, tüm Dünya’yı etkisi altına alan pandeminin sektörel etkileri ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
“Toplamda 6 üye birliğimize kayıtlı 249 firmamız ile geçtiğimiz yıl 5,9 milyar dolarlık bir ciroya ve 75.450 kişilik doğrudan istihdama imza attık. Önümüzdeki dönemde dövize endeksli maliyetlerimizin artışına ve küresel çaptaki tedarik zincirindeki bozulmalara rağmen, sektörümüzün sürdürülebilir büyümesine ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için çaba harcamaya devam edeceğiz.”